İşte kendi saçınızı nasıl kesebileceğiniz

Emel

Global Mod
Global Mod

Para biriktirmek istiyorsanız veya başka nedenlerle kuaföre gitmek istemiyorsanız makası kendiniz kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, dikkate alınması gereken birkaç yön vardır.

Bir bakışta en önemli şeyler

Her şeyden önce: Hala kendiniz uç kesme veya renklendirme yapabilseniz bile, karmaşık saç modeli talepleri evdeki yaratıcı oda için değildir. Çünkü yüz oranlarını öne çıkaran düzgün bir kesim veya gerçekten hayal ettiğiniz renk, genellikle ancak bir uzman tarafından elde edilebilir. Bu nedenle, kendi saçınızı kesecekseniz, basit tutmak en iyisidir.

Hazırlık: İhtiyacınız olan şey bu

Saçınızı kendiniz kesecekseniz mümkün olduğunca keskin makas kullanmalısınız. Kör makas saçı yırtabilir. Saç daha sonra bölünmüş uçlar oluşturur, matlaşır veya çirkin bir şekilde dökülür. O zaman çoğu zaman artık hiçbir tedavi yardımcı olmaz. Özel saç kesme makası kullanmak en iyisidir. Bıçakları, mutfak veya zanaat makaslarından önemli ölçüde daha dardır. Ve her zaman daha keskindir. Bu sayede daha hassas kesim yapabilirsiniz. Örneğin eczaneden kuaför makası satın alabilirsiniz.

Ayrıca bir ayna, tarak veya fırça ve gerekirse birkaç saç tokası ve lastik toka bulundurmak en iyisidir.

Saçı ıslak mı yoksa kuru mu keselim?

Her ikisi de mümkün. Uzun, düz saçlar ıslakken daha hassas kesilebilir. Ancak, saçın kuruduğunda biraz yukarı çekildiğini unutmamalısınız. İşte tam da bu yüzden bir saçağı daima kuruyken kesmelisiniz. Aynısı bukleler için de geçerli. Aksi takdirde, saçın amaçlanandan çok daha kısa olma riski vardır.

Uzun saç kesmek: Adım adım nasıl yapılır?

Uzun saçlarınızın uçlarını kesmek istiyorsanız, bu adım adım kılavuzu takip edebilirsiniz. Saç tipik U şeklinde kesilir. Bu, önde arkadan biraz daha kısa oldukları ve daha güzel düştükleri anlamına gelir.

1. İlk olarak, saçınızı düzgün bir şekilde tarayın.
  2. Ayrımı daha sonra olması gerektiği gibi yerleştirin. Saçınızı ikiye bölerek ensenize kadar çekin.
  3. Şimdi iki yarıdan biriyle başlayın. Gerekirse, saçınızın geri kalanını toplayın veya birleştirin.
  4. Yüzün önünden başlayın. İp teli alın ve her bir ipi işaret ve orta parmaklarınız arasında tutun. İpliği gergin çekin. Makası iki parmağın altına yerleştirin ve saçı kesin. Doğrudan istenen uzunlukta kesmemek, ancak biraz boşluk bırakmak en iyisidir. İstenilen uzunluğa dikkatlice yaklaşmak daha iyidir. Bu, çok fazla kapatmayı önleyecektir.
  5. Her zaman oldukça küçük iplikler almak en iyisidir. En fazla üç santimetre genişliğinde olmalıdırlar. Çok fazla saçı doğrudan keserseniz, pürüzlü kenarlar riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
  6. Telleri aynı uzunlukta kesip kesmediğinizi tekrar tekrar kontrol edin.
  7. Diğer tarafta kesmeye devam edin. Uzunluğun ikinci kenarla eşleştiğinden emin olun.
  8. Son olarak, her iki taraftaki saçların aynı uzunlukta olup olmadığını tekrar kontrol etmelisiniz. Yüzün sağ ve solundaki iki ön ipi başparmağınız ve işaret parmağınız arasında yavaşça aşağı doğru çekin.
patlama kesmek

Kaküllerinizi kısaltmak istiyorsanız, önce saçlarınızı yıkamalı ve tamamen fön çekmelisiniz. Islakken her zaman biraz daha uzundurlar. Midillinin ortasından başlayın. Saçınızı işaret ve orta parmaklarınız arasında gevşek bir şekilde alın ve alnınızdan biraz uzakta tutun. Ardından, perçemleri aşağıdan hafif bir açıyla kesmek için makası kullanın. Güvenli tarafta olmak için sadece birkaç milimetre çıkarılmalıdır. Kakülleri kesmek için daha fazla ipucunu burada bulabilirsiniz.

Kısa saç kes

Kısa saçları makasla kendiniz kesmemek daha iyidir. Kısa saçlarda bile küçük eşitsizlikler açıkça görülür. Saçınızın çok kısa olmasını istiyorsanız, saç kesme makinesi veya tıraş bıçağı kullanabilirsiniz – ama bu da o kadar kolay değil. Birinden size yardım etmesini istemek en iyisidir. İşte kısa saçların nasıl kesileceğine dair bir rehber.